GUANYADORS / GANADORES / WINNERS
Rural FilmFest 2020 Mancomunitat de l'Alcoià i el Comtat
🏆 Premi del public / Premio del público / Audience Award
Dar(k)win Project de Loris Lamunière & Charles Mercier (França / France)
🏆 Premi “Mancomunitat de l'Alcoià i el Comtat” a la millor pel·lícula valenciana
Premio “Mancomunitat de l'Alcoià i el Comtat” a la mejor película valenciana
Award “Mancomunitat de l'Alcoià i el Comtat” to best valencian film
Savis De L’horta de David Segarra (Comunitat Valenciana)
🏆 Premi "20mils" a la millor pel·lícula de temàtica de muntanya
Premio “20mils” a la mejor película de temática de montaña
"20mils" Award to the best mountain themed movie
Cino, Ian! de Tobia Passigato (Itàlia / Italy)
CATEGORIA ECOFILMS:
🏆 Millor llargmetratge “EcoFilm”
Mejor largometraje “EcoFilm”
Best feature film “EcoFilm”
Our Lady of the ZAD de Xavier Delagnes (França / France)
🏆 Millor migmetratge “EcoFilm”
Mejor mediometraje “EcoFilm”
Best medium film “EcoFilm”
RIAFN de Hannes Lang (Alemanya / Germany)
🏆 Millor curtmetratge documental “EcoFilms”
Mejor cortometraje documental “EcoFilm”
Best documentary short film “EcoFilm”
Beyond the glacier de David Rodríguez Muñiz (Espanya / Spain)
🏆 Millor curtmetratge de ficció “EcoFilm”
Mejor cortometraje de ficción “EcoFilm”
Best fiction short film “EcoFilm”
Ape Regina de Nicola Sorcinelli (Itàlia / Italy)
🏆 Millor curtmetratge d'animació “EcoFilm”
Mejor cortometraje de animación “EcoFilm”
Best animation short film “EcoFilm”
Muedra de Cesar Díaz Meléndez (Espanya / Spain)
CATEGORIA RURALFICCIÓN:
🏆 Millor curtmetratge de ficció “RuralFicción”
Mejor cortometraje de ficción “RuralFicción”
Best fiction short film “RuralFicción”
Sticker de Georgi M. Unkovski (Macedònia / Macedonia)
🏆 Millor curtmetratge d'animació “RuralFicción”
Mejor cortometraje de animación “RuralFicción”
Best animation short film “RuralFicción”
Listen Papa! de Olga Poliektova & Tatiana Poliektova (Rússia / Russia)
Rural FilmFest 2020 Mancomunitat de l'Alcoià i el Comtat
🏆 Premi del public / Premio del público / Audience Award
Dar(k)win Project de Loris Lamunière & Charles Mercier (França / France)
🏆 Premi “Mancomunitat de l'Alcoià i el Comtat” a la millor pel·lícula valenciana
Premio “Mancomunitat de l'Alcoià i el Comtat” a la mejor película valenciana
Award “Mancomunitat de l'Alcoià i el Comtat” to best valencian film
Savis De L’horta de David Segarra (Comunitat Valenciana)
🏆 Premi "20mils" a la millor pel·lícula de temàtica de muntanya
Premio “20mils” a la mejor película de temática de montaña
"20mils" Award to the best mountain themed movie
Cino, Ian! de Tobia Passigato (Itàlia / Italy)
CATEGORIA ECOFILMS:
🏆 Millor llargmetratge “EcoFilm”
Mejor largometraje “EcoFilm”
Best feature film “EcoFilm”
Our Lady of the ZAD de Xavier Delagnes (França / France)
🏆 Millor migmetratge “EcoFilm”
Mejor mediometraje “EcoFilm”
Best medium film “EcoFilm”
RIAFN de Hannes Lang (Alemanya / Germany)
🏆 Millor curtmetratge documental “EcoFilms”
Mejor cortometraje documental “EcoFilm”
Best documentary short film “EcoFilm”
Beyond the glacier de David Rodríguez Muñiz (Espanya / Spain)
🏆 Millor curtmetratge de ficció “EcoFilm”
Mejor cortometraje de ficción “EcoFilm”
Best fiction short film “EcoFilm”
Ape Regina de Nicola Sorcinelli (Itàlia / Italy)
🏆 Millor curtmetratge d'animació “EcoFilm”
Mejor cortometraje de animación “EcoFilm”
Best animation short film “EcoFilm”
Muedra de Cesar Díaz Meléndez (Espanya / Spain)
CATEGORIA RURALFICCIÓN:
🏆 Millor curtmetratge de ficció “RuralFicción”
Mejor cortometraje de ficción “RuralFicción”
Best fiction short film “RuralFicción”
Sticker de Georgi M. Unkovski (Macedònia / Macedonia)
🏆 Millor curtmetratge d'animació “RuralFicción”
Mejor cortometraje de animación “RuralFicción”
Best animation short film “RuralFicción”
Listen Papa! de Olga Poliektova & Tatiana Poliektova (Rússia / Russia)
VIII RURAL FILMFEST 2020
PROGRAMACIÓ / PROGRAMACIÓN / PROGRAMME
Divendres 10 de juliol / Viernes 10 de julio / Friday, 10th July
22:00h - Projecció / Proyección / Screening
BANYERES DE MARIOLA Pati de la Malena
Dissabte 11 de juliol / Sábado 11 de julio / Saturday, 11th July
22:00h - Projecció / Proyección / Screening
AGRES Plaça de l 'Assut
Diumenge 12 de juliol / Domingo 12 de julio / Sunday, 12th July
22:00h - Projecció / Proyección / Screening
ALCOI Pati de l’IVAM CADA
Dilluns 13 de juliol / Lunes 13 de julio / Monday, 13th July
22:00h - Projecció / Proyección / Screening
ALCOLEJA Avinguda del País Valencià
Dimarts 14 de juliol / Martes 14 de julio / Tuesday, 14th July
22:00h - Projecció / Proyección / Screening
BENASAU Plaça del Poble
Dimecres 15 de juliol / Miércoles 15 de julio / Wednesday, 15th July
22:00h - Projecció / Proyección / Screening
GORGA Plaça Major
Dijous 16 de juliol / Jueves 16 de julio / Thursday, 16th July
19:30h - Projecció / Proyección / Screening
MURO Centre Cultural
Divendres 17 de juliol / Viernes 17 de julio / Friday, 17th July
22:00h - Projecció / Proyección / Screening
COCENTAINA Palau Comtal
PROGRAMACIÓ / PROGRAMACIÓN / PROGRAMME
Divendres 10 de juliol / Viernes 10 de julio / Friday, 10th July
22:00h - Projecció / Proyección / Screening
BANYERES DE MARIOLA Pati de la Malena
- Listen Papa! de Olga Poliektova & Tatiana Poliektova (Rússia / Russia) 13:00 Valencian Premiere
- Savis De L’horta de David Segarra (Comunitat Valenciana) 12:45 L'Alcoià i El Comtat Premiere
- Robin Food de Pavel Maximov (Itàlia / Italy) 20:00 Spanish Premiere
- Dry Tears of the Aral de Danila Volkov (Rússia / Russia) 3:00 World Premiere
- RIAFN de Hannes Lang (Alemanya / Germany) 29:30 Valencian Premiere
- VACA de Marta Bayarri (Espanya / Spain) 15:00 L'Alcoià i El Comtat Premiere
Dissabte 11 de juliol / Sábado 11 de julio / Saturday, 11th July
22:00h - Projecció / Proyección / Screening
AGRES Plaça de l 'Assut
- Muedra de Cesar Díaz Meléndez (Espanya / Spain) 9:00 L'Alcoià i El Comtat Premiere
- Then comes the evening de Maja Novaković (Serbia) 27:30 Valencian Premiere
- Just Be de Susanna Kosa (Alemanya / Germany) 3:17 World Premiere
- Solo son peces de Ana Serna & Paula Iglesias (Espanya / Spain) 17:24 Valencian Premiere
- Hijos del Sauce de Roberto Kameta (Mèxic / Mexico) 8:12 International Premiere
- Dimo's forest de Hristo Simeonov (Bulgària / Bulgaria) 24:16 Valencian Premiere
- Call Confession de Arturo Aguilar (Espanya / Spain) 8:59 Valencian Premiere
Diumenge 12 de juliol / Domingo 12 de julio / Sunday, 12th July
22:00h - Projecció / Proyección / Screening
ALCOI Pati de l’IVAM CADA
- Overflow de Jocelyn Chang (Canada) 4:30 Spanish Premiere
- Our Lady of the ZAD de Xavier Delagnes (França / France) 49:20 Alicante Premiere
- The carfuckers de Josia Brezing (Alemanya / Germany) 1:12 European Premiere
- Beyond the glacier de David Rodríguez Muñiz (Espanya / Spain) 18:00 Valencian Premiere
- Cino, Ian! de Tobia Passigato (Itàlia / Italy) 12:09 World Premiere
- Operation Rüppell de Sergio Girona (Comunitat Valenciana) 10:00 Spanish Premiere
Dilluns 13 de juliol / Lunes 13 de julio / Monday, 13th July
22:00h - Projecció / Proyección / Screening
ALCOLEJA Avinguda del País Valencià
- Bend or Break de Isaac Kerlow (Estats Units / United States) 3:28 World Premiere
- Echilibru, Bear Foot de Jérôme Fatalot, Victor Jullien & Eve Cerubini (França / France) 26:44 Spanish Premiere
- El infierno y tal de Enrique Buleo (Espanya / Spain) 9:35 Valencian Premiere
- The Other Side - Mountain climber de Rajeev Thottippully (Emirats Àrabs / Arab Emirates) 3:14 Spanish Premiere
- Slaughter de Saman Hosseinpuor & Ako Zandkarimi (Iran) 13:03 Valencian Premiere
- Candelas. Aguardiente A Leña de Javier Falcó & Ximo Fernández (Comunitat Valenciana) 14:41 L'Alcoià i El Comtat Premiere
- DA YIE de Anthony Nti (Ghana) 20:00 Spanish Premiere
Dimarts 14 de juliol / Martes 14 de julio / Tuesday, 14th July
22:00h - Projecció / Proyección / Screening
BENASAU Plaça del Poble
- Echoes de Diana Acién Manzorro (Comunitat Valenciana) 5:29 Alicante Premiere
- Viure de l’aire de Pep Puig i Boix & Dirk Nagel (Espanya / Spain) 1:02:00 Valencian Premiere
- Bound de Gustavo Arteaga (Regne Unit / United Kingdom) 1:16 Valencian Premiere
- El Pastor De Puente Mocho de Mariano Ojeda Fernandez (Espanya / Spain) 8:00 Valencian Premiere
- Val Grande: itinerario di circostanza de Ivan Gnani (Itàlia / Italy) 12:17 Spanish Premiere
- Manchar The Last of the Lake People de Aftab Abbasi (Pakistan) 4:05 Valencian Premiere
Dimecres 15 de juliol / Miércoles 15 de julio / Wednesday, 15th July
22:00h - Projecció / Proyección / Screening
GORGA Plaça Major
- Duodrom de Basil Vogt (Suïssa / Switzerland) 8:42 Alicante Premiere
- Mujeres del campo de Marta Solano (Espanya / Spain) 29:57 Valencian Premiere
- Ape Regina de Nicola Sorcinelli (Itàlia / Italy) 13:22 International Premiere
- Jazmín y La Ceiba de Eduardo Quiroz (Mèxic / Mexico) 3:09 Spanish Premiere
- Sticker de Georgi M. Unkovski (Macedònia / Macedonia) 18:45 Valencian Premiere
- The Housecats de Molly Hackett (Regne Unit / United Kingdom) 13:30 Spanish Premiere
- El Tratamiento de Álvaro Carmona (Espanya / Spain) 8:58 Alicante Premiere
Dijous 16 de juliol / Jueves 16 de julio / Thursday, 16th July
19:30h - Projecció / Proyección / Screening
MURO Centre Cultural
- Snøtinden de Betschon Gregor (Suïssa / Switzerland) 5:38 Spanish Premiere
- Rodents of Unusual Size de Chris Metzler & Jeff Springer (Estats Units / United States) 1:09:00 Spanish Premiere
- Old habits are hard to break! de Aurélia Raoull (França / France) 1:00 Valencian Premiere
- Milu's Corner de Bíró Bálint (Portugal) 12:00 World Premiere
- Cala Turqueta SA de Macià Florit Campins (Espanya / Spain) 6:45 Valencian Premiere
Divendres 17 de juliol / Viernes 17 de julio / Friday, 17th July
22:00h - Projecció / Proyección / Screening
COCENTAINA Palau Comtal
- Dar(k)win Project de Loris Lamunière & Charles Mercier (França / France) 13:24 Spanish Premiere
- 12 000 km de Erik Nylander (Suècia / Sweden) 28:05 Spanish Premiere
- Romance del robo del sacramento de Antonio Llamas (Espanya / Spain) 8:45 Valencian Premiere
- RIP. Renaix i Palpita de Rafa G. Sánchez (Comunitat Valenciana) 12:27 L'Alcoià i El Comtat Premiere
- A Fistful of Rubbish de David Regos (Espanya / Spain) 14:05 Valencian Premiere
- Way home XI de Emanuel Bachnetzer (Àustria / Austria) 19:25 World Premiere
Selecció Oficial 2020 / Official Selection 2020 / Selección Oficial 2020
ECOFILMS
Curtmetratge Documental / Cortometraje Documental / Documentary Short Film
Curtmetratge d’Animació / Cortometraje de Animación / Animation Short Film
Curtmetratge de Ficció / Cortometraje de Ficción / Fiction Short Film
Migmetratge Documental / Mediometraje Documental / Documentary Medium film
Llargmetratge / Largometraje / Feature film
RURALFICCIÓN
Curtmetratge de Ficció / Cortometraje de Ficción / Fiction Short Film
Curtmetratge d’Animació / Cortometraje de Animación / Animation Short Film
20MILS
Temàtica de muntanya / Temática de montaña / Mountain theme
MANCOMUNITAT DE L’ALCOIÀ I EL COMTAT
Pel·lícula valenciana / Película Valenciana / Valencian Film
ECOFILMS
Curtmetratge Documental / Cortometraje Documental / Documentary Short Film
- A Fistful of Rubbish de David Regos (Espanya / Spain) 14:05 Valencian Premiere
- Beyond the glacier de David Rodríguez Muñiz (Espanya / Spain) 18:00 Valencian Premiere
- Cala Turqueta SA de Macià Florit Campins (Espanya / Spain) 6:45 Valencian Premiere
- Call Confession de Arturo Aguilar (Espanya / Spain) 8:59 Valencian Premiere
- Dry Tears of the Aral de Danila Volkov (Rússia / Russia) 3:00 World Premiere
- El Pastor De Puente Mocho de Mariano Ojeda Fernandez (Espanya / Spain) 8:00 Valencian Premiere
- Hijos del Sauce de Roberto Kameta (Mèxic / Mexico) 8:12 International Premiere
- Jazmín y La Ceiba de Eduardo Quiroz (Mèxic / Mexico) 3:09 Spanish Premiere
- Manchar The Last of the Lake People de Aftab Abbasi (Pakistan) 4:05 Valencian Premiere
- Milu's Corner de Bíró Bálint (Portugal) 12:00
- Robin Food de Pavel Maximov (Itàlia / Italy) 20:00
- Solo son peces de Ana Serna & Paula Iglesias (Espanya / Spain) 17:24 Valencian Premiere
- The Housecats de Molly Hackett (Regne Unit / United Kingdom) 13:30 Spanish Premiere
- Val Grande: itinerario di circostanza de Ivan Gnani (Itàlia / Italy) 12:17 Spanish Premiere
Curtmetratge d’Animació / Cortometraje de Animación / Animation Short Film
- Bend or Break de Isaac Kerlow (Estats Units / United States) 3:28 World Premiere
- Bound de Gustavo Arteaga (Regne Unit / United Kingdom) 1:16 Valencian Premiere
- Dar(k)win Project de Loris Lamunière & Charles Mercier (França / France) 13:24 Spanish Premiere
- Muedra de Cesar Díaz Meléndez (Espanya / Spain) 9:00 L'Alcoià i El Comtat Premiere
- Overflow de Jocelyn Chang (Canada) 4:30 Spanish Premiere
Curtmetratge de Ficció / Cortometraje de Ficción / Fiction Short Film
- Ape Regina de Nicola Sorcinelli (Itàlia / Italy) 13:22 International Premiere
- Dimo's forest de Hristo Simeonov (Bulgària / Bulgaria) 24:16 Valencian Premiere
- Old habits are hard to break! de Aurélia Raoull (França / France) 1:00 Valencian Premiere
- Romance del robo del sacramento de Antonio Llamas (Espanya / Spain) 8:45 Valencian Premiere
- Slaughter de Saman Hosseinpuor & Ako Zandkarimi (Iran) 13:03 Valencian Premiere
- The carfuckers de Josia Brezing (Alemanya / Germany) 1:12
- VACA de Marta Bayarri (Espanya / Spain) 15:00 L'Alcoià i El Comtat Premiere
Migmetratge Documental / Mediometraje Documental / Documentary Medium film
- 12 000 km de Erik Nylander (Suècia / Sweden) 28:05
- Echilibru, Bear Foot de Jérôme Fatalot, Victor Jullien & Eve Cerubini (França / France) 26:44 Spanish Premiere
- Mujeres del campo de Marta Solano (Espanya / Spain) 29:57 Valencian Premiere
- RIAFN de Hannes Lang (Alemanya / Germany) 29:30 Valencian Premiere
- Then comes the evening de Maja Novaković (Serbia) 27:30 Valencian Premiere
Llargmetratge / Largometraje / Feature film
- Our Lady of the ZAD de Xavier Delagnes (França / France) 49:20 Alicante Premiere
- Rodents of Unusual Size de Chris Metzler & Jeff Springer (Estats Units / United States) 1:09:00
- Viure de l’aire de Pep Puig i Boix & Dirk Nagel (Espanya / Spain) 1:02:00 Valencian Premiere
RURALFICCIÓN
Curtmetratge de Ficció / Cortometraje de Ficción / Fiction Short Film
- DA YIE de Anthony Nti (Ghana) 20:00
- El infierno y tal de Enrique Buleo (Espanya / Spain) 9:35 Valencian Premiere
- El Tratamiento de Álvaro Carmona (Espanya / Spain) 8:58 Alicante Premiere
- Sticker de Georgi M. Unkovski (Macedònia / Macedonia) 18:45 Valencian Premiere
- Way home XI de Emanuel Bachnetzer (Àustria / Austria) 19:25
Curtmetratge d’Animació / Cortometraje de Animación / Animation Short Film
- Duodrom de Basil Vogt (Suïssa / Switzerland) 8:42 Alicante Premiere
- Listen Papa! de Olga Poliektova & Tatiana Poliektova (Rússia / Russia) 13:00 Valencian Premiere
20MILS
Temàtica de muntanya / Temática de montaña / Mountain theme
- Cino, Ian! de Tobia Passigato (Itàlia / Italy) 12:09
- Just Be de Susanna Kosa (Alemanya / Germany) 3:17
- Snøtinden de Betschon Gregor (Suïssa / Switzerland) 5:38 Spanish Premiere
- The Other Side - Mountain climber de Rajeev Thottippully (Emirats Àrabs / Arab Emirates) 3:14
MANCOMUNITAT DE L’ALCOIÀ I EL COMTAT
Pel·lícula valenciana / Película Valenciana / Valencian Film
- Candelas. Aguardiente A Leña de Javier Falcó & Ximo Fernández (Comunitat Valenciana) 14:41 L'Alcoià i El Comtat Premiere
- Echoes de Diana Acién Manzorro (Comunitat Valenciana) 5:29 Alicante Premiere
- Operation Rüppell de Sergio Girona (Comunitat Valenciana) 10:00 Spanish Premiere
- RIP. Renaix i Palpita de Rafa G. Sánchez (Comunitat Valenciana) 12:27 L'Alcoià i El Comtat Premiere
- Savis De L’horta de David Segarra (Comunitat Valenciana) 12:45 L'Alcoià i El Comtat Premiere